sobota, 18 maja, 2024
DomaŠportNika Križnar zmagala na prvi tekmi poletne VN

Nika Križnar zmagala na prvi tekmi poletne VN

Nika Križnar je zmagovalka prve tekme poletne velike nagrade v smučarskih skokih v francoskem Courchevelu, potem ko je konkurentke ugnala s prednostjo 10 točk. Odlična 5. je bila Nika Prevc.

Evropska prvakinja z velike skakalnice v Zakopanah, Nika Križnar, je zanesljivo dobila prvo tekmo letošnje poletne velike nagrade v francoskem Courchevelu. S 125 in 128.5 metri je zbrala 203,7 točk in je za okroglih 10 točk ugnala Japonko Saro Takanaši, ki je skočila 129.5 in 131 metrov, zbrala pa je 193,7 točk. Na najnižjo stopničko je skočila svetovna prvakinja iz Kanade, Alexandria Loutitt s 112.5 in 120.5 metri ter 187,1 točkami. Odlična peta je bila Nika Prevc s 114.5 in 112 metri ter 156,8 točkami. Katra Komar je v kokurenci 26 skakalk zasedla 14. mesto po ponesrečenem finalnem skoku, mlada Ajda Košnjek pa je končala na 20. mestu. (SloSki)