torek, 16 aprila, 2024
DomaŠportPadec Ilke, zmaga za Federico

Padec Ilke, zmaga za Federico

Federica Brignone je zmagovalka superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v St. Antonu. Italijanka je preprečila popolno švicarsko slavje v Avstriji. Joana Hählen in Lara Gut-Behrami sta zasedli drugo in tretje mesto, z zaostankoma 54 oziroma 66 stotink sekunde. Slovenska smučarka Ilka Štuhec je po padcu na tekmi odstopila.

Ilka Štuhec je nastopila s startno številko 37 ter se odločno pognala na progo. A se je njen napad na vrhunsko uvrstitev hitro končal. Na televizijskem posnetku je bilo možno videti, da je slovenska smučarka podrsala po zaščitni mreži, ko ni mogla speljati zavoja. Mariborčanka se je hitro pobrala in pomahala delavcem ob progi, da je vse v redu, ter se sama ob progi spustila do cilja. (STA)