četrtek, 28 marca, 2024
DomaŠportPavlovčič tokrat drugi, do zmage le 0,70 točke

Pavlovčič tokrat drugi, do zmage le 0,70 točke

Na drugi tekmi smučarjev skakalcev v nemškem Klingenthalu je znova zablestel Bor Pavlovčič, ki je zasedel 2. mesto, deseterico je zaokrožil Anže Lanišek. Domen Prevc je bil sedmi, a so ga kasneje zaradi neprimerne opreme diskvalificirali.

Na drugi tekmi smučarjev skakalcev v nemškem Klingenthalu je od naše falange brez točk ostal le Žiga Jelar, ki je končal na 33. mestu, skočil je 124.5 metrov in je zbral 102,9 točk. Tilen Bartol je bil po prvi seriji 30., skočil je 127.5 metrov in je zbral 109,0 točk. Timi Zajc je do točk prišel z 20. mestom po prvi seriji, skočil je 133 metrov, zbral pa je 120,3 točk. Anže Lanišek je zasedal 13. mesto, skočil je 138 metrov in zbral 126,4 točk, Domen Prevc je s 136 metri in 129,7 točkami zasedal visoko 9. mesto, znova pa je bil najboljši Bor Pavlovčič, ki je s 140 metri in 132,8 točkami zasedal 6. mesto.

Vodil je Nemec Markus Eisenbichler s 138 metri in 136,0 točkami pred Halvorjem Egnerjem Granerudom, ki je skočil 136 metrov, zbral pa je 135,1 točk, tretji je bil Japonec Keiči Sato s 140 metri in 134,4 točkami.

V finalni seriji je Bartol s 130 metri in z 231,4 točkami skočil na končno 26. mesto, Zajc je s 113 metri in 207,7 točkami padel na 29. mesto, kar pa se je izkazalo šele na koncu. Domen je bil namreč po odličnem finalnem skoku, ki je bil dolg kar 144 metrov, žal diskvalificiran in je namesto na 7. končal na 30. mestu. Odličen je bil Lanišek, ki je s 142.5 metri in 264,6 točkami skočil na končno 9. mesto, še enkrat več pa je zablestel Pavlovčič, ki je v finalu skočil kar 146 metrov in z najboljšo oceno serije s skupno 287,8 točkami skočil skoraj na sam vrh. Ugnal ga je le Granerud, ki je pristal pri 140.5 metrih, z nižjega zaletišča, zbral pa je 288,5 točk in se veselil že 12. zmage v sezoni! Tretje mesto je osvojil Eisenbichler, ki je v finalu skočil 141.5 metrov, zbral pa je 285,7 točk.

“Še en super dan za mene! Še izboljšan rezultat, 2. mesto, kar je vrhunsko. Še posebno pa bi pohvalil drugi skok, ki je bil res top,” je uspeh kariere povzel Pavlovčič, svoje je dodal Lanišek: “Spet uvrstitev med deseterico. Danes je bil prvi skok tisti, ki me je stal dobrega rezultata. Škoda, drugi je bil precej lepši in boljši, še vedno pa je bilo veliko zaostanka za konkurenco. Bila je taka tekma, na koncu so dali na plin. Spodaj je bila tekma kar lepa za pogledat.”

Takole je črto potegnil glavni trener naših, Robert Hrgota: “Za nami je spet en zelo lep dan, odlično 2. mesto Bora. Zelo malo je manjkalo, da bi zmagal, a tudi 2. mesto je zanj ta trenutek vrhunsko. Malo grenkega priokusa za Domna, ki je imel spet vrhunsko, dobro uvrstitev, a žal diskvalifikacija. Anže super skok v finalni seriji, morda je skočil malce prehitro, da ni ujel super pogojev, ki so jih imeli na koncu. Jaz sem na trenerski tribuni zelo užival, naši fantje so se res odrezali dobro, skakali so lepo in daleč. Danes je bil en tak zelo fajn dan biti trener.”

Karavana svetovnega pokala se bo prihodnji teden znova preselila v Zakopane. (Sloski)

(foto: GEPA)