Petdesete stopničke Tima Gajserja, Pancar 11.

0
141

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v Faenzi v Italiji zasedel drugo mesto, potem ko je bil v prvi vožnji razreda MXGP peti, v drugi pa je zmagal. Dirko je dobil 19-letni Španec Jorge Prado. To so že petdesete stopničke za slovenskega šampiona.

Zaradi posledic padca na prostem treningu ni nastopil vodilni v svetovnem prvenstvu, Nizozemec Jeffrey Herlings. Gajser se mu je v skupnem seštevku, kjer je na tretjem mestu, približal na 26 točk zaostanka.

V razredu MX2 je Dolenjec Jan Pancar (AMD Šentid pri Stični) po nedeljskem osmem mestu znova dobro dirkal in zasedel 11. mesto. V prvi vožnji je bil 16., v drugi pa 10., kar mu je v seštevku dirke prineslo 16 točk.