Q SP: Gladka zmaga Slovenije nad Estonijo

0
237

Slovenske košarkarje pred evropskim prvenstvom, ki se bo začelo 1. septembra, čakata še dve zelo pomembni tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023. Slovenija je ob 20.30 uri začela s tekmo proti Estoniji. Po prvi četrtini je bilo 27:23 za naše košarkarje, ki so v drugi četrtini še bolj stopili na gas in so pobegnili že na 16 točk razlike (44:28). Ob koncu druge četrtine oz. polčasu so Slovenci vodili s 56:38. Slovenija je bila premočan nasprotnik za Estonijo in slavila s 104:83. Iz skupine se na svetovno prvenstvo uvrstijo tri reprezentance. Finska je danes premagala Izrael (79:73), Nemčija pa je bila boljša od Švedske (67:50). Vodilna v skupini je Finska pred Nemčijo in Slovenijo.

SLOVENIJA – ESTONIJA
104:83 (27:23, 29:15, 21:25, 27:18)

Pred reprezentancami, ki se potegujejo za 24 mest na SP, je še druga polovica kvalifikacij. Avgustovski cikel je uvod v nadaljnjih šest tekem. Slovenija je v prvem delu zabeležila štiri zmage, za pot v Azijo pa je glede na izkušnje iz prejšnjih kvalifikacij potrebnih vsaj sedem zmag.