petek, 19 aprila, 2024
DomaŠportRok Ažnoh mladinski svetovni prvak v smuku

Rok Ažnoh mladinski svetovni prvak v smuku

Rok Ažnoh je poskrbel za imeniten uvod v mladinsko svetovno prvenstvo v St. Antonu. Mladi, izjemno obetavni. smučar je pometel s konkurenco in osvojil naslov svetovnega prvaka v smuku.

Rok Ažnoh je v St. Anton pripotoval z odlično popotnico. Spadal je v vlogo favorita, na dan tekme na mladinskem svetovnem prvenstvu pa je bil naravnost izjemen. Od starta do cilja mu je uspela izjemna vožnja. S številko 13 je enostavno drvel po progi in v cilju uro ustavil s časom 55,06, kar je na koncu izkazalo za daleč najboljši čas tekmovanja. Ažnoh je prvega zasledovalca za seboj pustil natanko pol sekunde. Srebro je pripadlo Francozu Albanu Elezi Cannaferina. Tretji je bil Švicar Livio Hiltbrand, ki je za slovenskim šampionom zaostal 82 stotink. Nastopil je še en Slovenec. Nejc Zidarn je dosegel 40. čas tekmovanja med 52. smučarji na startu. (SloSki)