četrtek, 25 aprila, 2024
DomaŠportRokometaši Krke slavili v Kopru. V sredo doma z Velenjem

Rokometaši Krke slavili v Kopru. V sredo doma z Velenjem

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so drevi v 19. krogu najkakovostnejše slovenske rokometne lige gostovali na Obali pri ekipi RD Koper in se jim z zmago oddolžili za boleč poraz v prvem delu državnega prvenstva. Novomeščani so tekmo dobili s 29:23 (14:13) in po nepopolnem krogu napredovali na 4. mesto Lige NLB.

Po tekmi:
Jaka Moljk, igralec RD KOPER: ‘ Videlo se je, da smo oboji tekmo začeli nervozno, na obeh straneh je bilo kar nekaj napak. Prvi polčas je bil dokaj izenačen, v drugem delu pa je Krka zmanjšala te napake, mi pa smo padli v neko črno luknjo in serijo več zaporednih napak, kar so Novomeščani izkoristili in se rezultatsko tudi odlepili ter na koncu tudi zmagali.’
Jernej Avsec, igralec MRK KRKA: »’Tekma je bila napeta od začetka do konca, a smo v drugem polčasu bolje zaigrali v obrambi, poleg tega je vratar Blaževič izvrstno delo naredil v vratih, tako da smo se na koncu mi veselil zmage. ‘

Rokometaše Krke že v sredo, 29. marca, ob 18. uri v domači dvorani Marof čaka tekma z ekipo RK Gorenje Velenje.

(foto: MRK KRKA)