Šahistki Krke po državnih naslovih

0
71
rpt

Nekaj dni po izjemnem uspehu Vida Dobrovoljca je bil Portorož znova srečen kraj za novomeške šahiste. Na Ekipnem tekmovanju v standardnem šahu so tokrat nastopili šahisti In šahistke do 16 let.

Na tridnevnem državnem prvenstvu je sodelovalo 17 ekip iz vse Slovenije, ki so odigrale po pet dvobojev. Tokrat sta zablesteli kadetinji Šahovskega društvo KRKA Novo mesto Tjaša Pajek in Asja Čebron (v ekipi je bila tudi rezervna igralka Alja Bizjak), ki sta premagali vse svoje nasprotnice in z veliko prednostjo osvojili naslov državnih prvakinj. Skupaj sta zabeležili 8 posamičnih zmag in le 2 remija. Kadeti ŠD KRKA NM so v fantovski konkurenci osvojili sedmo mesto.

Ob tem novomeški šahiisti vso podporo in voljo ter dobre partije privoščijo tudi mladim šahistom Triglava iz Krškega, ki so osvojili srebrni pokal med dekleti in bronastega med fanti. Tokratnega tekmovanja se žel niso udeležili odlični šahisti z območj Kočevja.