petek, 26 aprila, 2024
DomaŠportŠe en hladen finski tuš za slovenske košarkarje

Še en hladen finski tuš za slovenske košarkarje

Košarkarji Slovenije so se v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v razprodani koprski Bonifiki pomerili s Finsko in še drugič doživeli hladen tuš. Finci so slavili s 83:79.

Slovenci so že v petek izgubili v Espooju. Ob polčasu so Finci vodili kar z 52:31. Tudi po tretji četrtini je bila razlika velika. Finci so imeli prednost 15 točk. Pet minut pred koncem tekme so se Slovenci le nekoliko približali in razliko zmanjšali na 9 točk (63:72). Slabe tri minute pred koncem so se Slovenci približali na 4 točke zaostanka. Minuto in pol pred koncem so naši košarkarji izgubili napad oz. ga niso končali. V zadnji minuti so bili Finci uspešni s trojko in spet naredili razliko 7 točk. Toby je izid znižal na 5 točk. Finci so napad v zadnji minuti zapravili še en napad in storili prekršek nad Prepeličem (79:74). Slednji je oba prosta meta izkoristil in izid je bil 79:76 za Fince, dobre pol minute pred koncem. Finci so imeli nov napad, kljub presingu slovenske obrambe so Finci z dolgimi podajami izsilili prekršek in dobili dva prosta meta, ki so ju izkoristili (81:76). Pol minut pred koncem so imeli naši košarkarji nov napad, a so ga zapravili in potem storili še napako. Finci so imeli dva prosta meta in enega zadeli (82:76). Sedem sekund pred koncem je Blažič zadel trojko in Slovenijo približal na tri točke zaostanka (82:79). Finci so v napadu naredili napako in Slovenci so imeli še eno priložnost. Prepelič je šel v napad in zgrešil trojko (slednji je bil sicer skozi vso tekmo dobro razpoložen). Ostala je še sekunda in dva prosta meta za Finsko. Slednja je premagala Slovenijo s 83:79.

Z današnjo zmago bi si Slovenija že zagotovila drugi del kvalifikacij.