petek, 29 marca, 2024
DomaŠportŠe en izjemen izid Volavškove

Še en izjemen izid Volavškove

Na predzadnji tekmi druge sezone svetovnega pokala v nordijski kombinaciji je Ema Volavšek v nemškem Schonachu končala na izvrstnem 5. mestu.

Po tekmah v Val di Fiemmeju v začetku januarja so se nordijske kombinatorke znova zbrale na tekmah svetovnega pokala v nemškem Schonachu, kjer se bo sezona tudi končala. Na prvi izmed dveh preostalih tekem je znova zablestela Ema Volavšek. Po skakalnem delu preizkušnje je bila 4., 48 sekund za vodilno Italijanko Anniko Sieff. Na 5 km preizkušnji je Volavškova prikazala dobro predstavo in v cilj pritekla na 5. mestu, v ciljnem sprintu je bila močnejša Norvežanka Ida Marie Hagen, zaostanek Slovenke je znašal 46,9 sekund. Zmagala je, po odstopu letos nepremagane Norvežanke Gyde Westvold Hansen, po skokih je bila tretja, Japonka Anju Nakamura, druga je bila z 11,1 sekundami zaostanka njena rojakinja Haruka Kasai, tretja pa Sieffova z 39,2 sekundami zaostanka za zmagovalko. Silva Verbič je po 8. mestu po skokih zasedla 16. mesto.

Moško preizkušnjo je dobil Jarl Magnus Riiber, Gašper Brecl je končal na 44. mestu. (SloSki)