petek, 29 marca, 2024
DomaŠportSlokarjeva spet odlična

Slokarjeva spet odlična

Prvi slalom v Leviju je poskrbel za izjemen ekipni uspeh slovenskih slalomistk. Le 28 stotink je zmanjkalo, da bi Andreja Slokar znova stopila na oder za zmagovalke, vseeno pa je tekmo končala na izvrstnem četrtem mestu. Uspeh sta dopolnili Ana Bucik z 11. in Neja Dvornik s 16. mestom.

Ajdovka je na črni progi na severu Evrope odlično formo pokazala že v prvi vožnji, ko je s startno številko 11 dosegla tretji čas in se je tako prvič v svoji karieri po polovici preizkušnje znašla v boju za zmago. Andreja Slokar se tudi v drugo ni ustrašila odličnega položaja po prvi vožnji. Nastopila je povsem v svojem slogu, odločno in napadalno. Kljub odločnemu smučanju, se je ob prihodu v cilj izpisala številka dve, saj je odlično z drugo progo opravila Nemka Lena Duerr, ki je Slokarjevo prehitela za 28 stotink in zasedla tretje mesto. Slokarjeva je v skupnem seštevku svetovnega pokala na odličnem drugem mestu.

Zmagal je Slovakinja Vlhova pred Američanko Shiffrinovo in Nemko Duerr. (SloSki)

(foto: Andreja Slokar/GEPA)