Slovenski nogometaši premagali Norvežane

0
124

Slovenski nogometaši so vpisali prvo zmago v skupini 4 Lige B Lige narodov. Po preobratu so z 2:1 v razprodanih Stožicah na kolena spravili vodilno Norveško. Mož odločitve je bil Benjamin Šeško.

Drugi polčas so bolje otvorili Norvežani. Že takoj v drugi minuti (47.) je mrežo zatresel Erling Haaland. Po napaki Karničnika mladi Norvežan seveda ni izpustil priložnosti za zadetek. Čeprav se je od začetka zdelo, da je vzdušje na stadionu dobro, pa smo iz minute v minuto videli, da temu ni tako. Že dobro desetletje tekme slovenske reprezentance bojkotirata navijaški skupini Viole in Dragonsi. Morda tudi zaradi tega in kljub temu, da je stadion razprodan, pa tiste prave navijaške evforije ni bilo čutiti. Vodstvo gostov je k temu še pripomoglo. V 64. minuti je nato do lepe priložnosti prišel Petar Stojanović, ki je obšel norveško obrambo, toda namesto žoge se je v golu znašel sam. Po tej lepi akciji so tudi tribune ponovno oživele. Vse skupaj so začinili slovenski nogometaši, natančneje Andraž Šporar, ki je v 69. minuti dosegel izenačujoči zadetek. V 75. minuti je imel ponovno lepo priložnosti Benjamin Šeško, žoga pa je na koncu končala v rokah norveškega vratarja. Dobra igra Slovenije je občutno prispevala k boljšemu vzdušju v končnici tekme,  14.824 gledalcev je postalo občutno glasnejših. V 81. minuti je navijače nagradil Šeško, ki je dosegel zadetek za vodstvo 2:1. Rezultat se do konca tekme ni spremenil, Slovenija pa je zasluženo slavila pvo zmago v tej sezoni Lige narodov. In slavili so na koncu tudi navijači. Z dobro igro, se je na stadion vrnilo tudi tisto pravo evforično navijaško vzdušje, ki smo ga na začetku nekoliko pogrešali. In sedaj si vsi skupaj želimo, da bi le trajalo še dolgo časa. Slovenija je dokazala, da se lahko kosa tudi z reprezentanco, ki ima v svojih vrstah trenutno enega najboljših igralcev nogometa in kdo to je ni potrebno več izpostavljati. Danes si vse pohvale zasluži slovenska izbrana vrsta. (24ur.com)

(foto: FB NZS)