SP: Hrvaška neodločeno, poraz Nemcev, zmaga Špancev

0
100

Na četrti tekmovalni dan SP v nogometu začenjata skupini E in F. Kot prvi sta se pomerili Hrvaška, ki je pred štirimi leti v Rusiji presenetila nogometni svet in se uvrstila v veliki finale, ter afriški prvaki iz leta 1976 Maroko. Po zelo izenačenem obračunu, ki ni ponudil veliko priložnosti, sta se ekipi razšli z rezultatom 0:0.

Nemčija je po izpadu v skupinskem delu svetovnega prvenstva leta 2018 in osmini finala Eura 2020 prvič po drugi svetovni vojni na dveh zaporednih velikih tekmovanjih izpadla že pred četrtfinalom. S pomlajeno zasedbo Nemci napadajo že peti naslov svetovnih prvakov, prve točke v skupinskem delu pa so lovili proti Japonski. Kljub vodstvu Nemčije 1:0 in številnim priložnostim za drugi zadetek, so Japonci favorite presenetili in zmagali z 2:1. Nemci so po porazu na prvi tekmi znova v velikih težavah. Španci so na drugi tekmi dneva v isti skupini že po prvem polčasu proti Kostariki vodili 3:0, v drugem polčasu je Ferran Torres dosegel svoj drugi zadetek na tekmi za vodstvo 4:0. Španci so na koncu slavili kar s 7:0.

(foto: twitter FIFA)