nedelja, 28 aprila, 2024
DomaŠportSP KOŠARKA: Slovenija za potrditev četrtfinala odpravila Avstralijo

SP KOŠARKA: Slovenija za potrditev četrtfinala odpravila Avstralijo

Na 19. svetovnem prvenstvu v košarki gre zares. Prvo zaključno žogo za napredovanje ima tudi Slovenija proti Avstraliji. In Slovenski košarkarji so slednje izkoristili. Prvi polčas so dobili z 49:40. V nadaljevanju so se Avstralci približali, a v zadnji četrtini so naši košarkarji prikazali premoč in tri minute pred koncem povedli za 15 točk (81:66). Minuto pred koncem tekme je Slovenija vodstvo še povišala na 88:69, končni izid je bil 91:80.

SLOVENIJA – AVSTRALIJA
91:80 (28:18, 21:22, 17:22, 25:18)

Za veliko zmago je bilo odločilno veliko slovensko srce. In ne le igra Dončića, temveč vseh ostalih igralcev Slovenije. Sredi zadnje četrtine po delnem izidu 15:2 in vodstvu Slovenije 81:66 se je med strelce vpisalo vseh deset izbrancev selektorja Aleksandra Sekulića, ki so stopili na parket.

Dončić je bil prvi strelec Slovenije z 20 točkami (met 4:9, trojke 2:6, 7 skokov, 6 podaj), Tobey pa je bil igralec tekme – 18 točk (met 8:10), 12 skokov, 5 podaj. Po deset točk sta dodala Klemen Prepelič (trojke 2:5) in Gregor Hrovat (met 5:11).