sreda, 24 aprila, 2024
DomaŠportSP ROKOMET: Slovenija brez četrtfinala (SLO -ŠPA 26:31)

SP ROKOMET: Slovenija brez četrtfinala (SLO -ŠPA 26:31)

V Krakovu se je Slovenija pomerila na izredno pomembni tekmi proti Španiji za preboj v četrtfinale svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. A Slovenci so v drugem polčasu, ko so še vodili z 19:18, popustili in Španci so slavili z 31:26. Ne glede na dobro igro Špancev, sta za nekaj nejevolje Slovencev poskrbela tudi švedska sodnika s spornimi odločitvami.

Po slabem začetku tekme, ko so Španci vodili že s 7:3, pa je vratih blestel Urban Lesjak in Slovenija je priključila in polčas zaključila neodločeno (15:15). V začetku drugega polčasa so Slovenci povedli za gol, na kar so se Španci vrnili v igro in 20 minut pred koncem povedli z 21:19. V nadaljevanje tudi nekaj spornih sodniških odločitev Švedov in Španci so povedli na 24:20. Dobrih šest minut pred koncem so Španci ohranili prednost in povedli na 28:23. Slovenci so ob čvrsti španski obrambi zapravili nekaj žog. Dobre 3 minute pred koncem so Španci povedli z 29:23.

Slovenija se bo v nedeljo pomerila še s Črno goro, a možnosti za četrtfinale ni več.