petek, 19 aprila, 2024
DomaŠportSP ROKOMET: Slovenija - Francija 31:35

SP ROKOMET: Slovenija – Francija 31:35

Slovenski rokometaši so se v zadnji tekmi skupinskega dela na svetovnem prvenstvu pomerili s Francijo in izgubili z 31:35. Na tekmi z veliko golov so Slovenci naredili preveč napak, izgubili so kar 14 žog. Na trenutke je celo kazalo, da bi se Slovenci lahko povsem približali Francozom, a so vseeno igrali v krču. Selektor Zorman je omenil, da se fantje niso držali dogovora, a jim vseeno čestital. Po polčasu je bil izid 14:16 za Francijo. Slovenski rokometaši so v skupini B osvojili drugo mesto za Francijo in se uvrstili v nadaljnje tekmovanje, kjer se bodo najprej pomerili z Iranom. Francozi kot prvi v skupini v nadaljevanje nosijo 4 točke.

Slovenci so izgubili kar 8 žog, a je v vratih spet izredno razpoložen vratar Urban Lesjak. Francozi so vodili že za 5 zadetkov. V začetku drugega polčasa so Slovenci spet zaigrali v krču in Francozi so povedli za 6 golov (22:16). V nadaljevanju je Slovencem le uspelo znižati izid na 21:24. Potem pa spet preveč napak naših rokometašev in največje vodstvo Francije z 29:22. 6 minut pred koncem je Slovenija omilila izid in se približala na 4 gole zaostanka (28:32). Tri minute pred koncem so se naši fantje približali še za gol 30:33.