četrtek, 25 aprila, 2024
DomaŠportSP ROKOMET: Slovenija premagala Belorusijo

SP ROKOMET: Slovenija premagala Belorusijo

Slovenija je na svetovnem prvenstvu v Egiptu odigra še zadnjo tekmo skupinskega dela v skupini H. Nasprotnik je bila Belorusija. Slovenija je prvo polovico polčasa odigrala slabše, saj so zaostajali že za 6 golov. V nadaljevanju pa so se naši rokometaši le zbrali in prvi polčas končali z neodločenim izidom 15:15. V drugem polčasu so slovenski rokometaši pokazali svojo vrednost in povedli in prednost zadržali vse do konca tekme. V vratih je bil odlični Lesjak, prav tako so Slovenci odlično igrali v obrambi in slavili z 29:25. Slovenija je v skupini osvojila drugo mesto in bo v nadaljevanje prvenstva odnesla dve točki.

V drugem delu bodo Slovenci igrali proti Švedski, Egiptu in za začetek v sredo proti Severni Makedoniji .