petek, 29 marca, 2024
DomaŠportSP ROKOMET: Slovenija - Savdska Arabija 33:19

SP ROKOMET: Slovenija – Savdska Arabija 33:19

Slovenska moška rokometna reprezentanca je začela s svojim desetim nastopom na svetovnih prvenstvih. Zadnjega gostita Poljska in Švedska. Slovenija v skupinskem delu prvenstva tekmuje v poljskih Katovicah. Prvi nasprotnik je bila Savdska Arabija, sicer najlažji nasprotnik v skupini. Po prvem polčasu je Slovenija vodila s 16:8. V prvi polovici drugega polčasa so Slovenci naredili kar nekaj napak, tako da so Savdijci izid znižali, a k sreči je bil v slovenskih vratih Lesjak, ki ni dovolil, da bi se nasprotnik približal na več kot 6 golov razlike oz. zaostanka. V nadaljevanju pa so naši rokometaši upravičili vlogo favorita in prepričljivo zmagali. Izid je bil 33:19. Naše rokometaše v soboto čaka obračun s Poljsko.