sobota, 18 maja, 2024
DomaŠportTDF: Pogačar prvi na vrhu. Etapa Lafayju

TDF: Pogačar prvi na vrhu. Etapa Lafayju

Tudi druga etapa kolesarske Dirke po Franciji je bila po Baskiji in tudi ta je bila težka oz. je imela številne klance.

Dobršen del etape je bil v vodstvu (tudi več kot 5 minut prednosti) Neilson Powless, ki pa ga je glavnina ujela, potem ko je Rafal Majka, Pogačarjev pomočnik, narekoval hud tempo v klanec. Dobrih 19 km pred ciljem so Powlessa ujeli. In prav klanec je prinesel še bonus točke, kjer pa je bil najhitrejši slovenski šampion Tadej Pogačar, ki je prehitel Jonasa Vingegaarda. Sledil je spust do San Sebastiana. Etapo je dobil Francoz Victor Lafay. Pogačar je etapo končal na tretjem mestu.

V skupnem seštevku ostaja vodilni Adam Yates, Tdej Pogačar je napredoval na drugo mesto in zaostaja za 6 sekund. Tretji je Simon Yates, ki za Pogačarjem zaostaja 6 sekund. Današnji zmagovalec etape je četrti. Peti je van Aert, ki je bil danes drugi in za Pogačarjem zaostaja za 10 sekund. Vingegaard je šesti in za Pogačarjem zaostaja za 11 sekund.

(foto: zajetje zaslona TDF)