petek, 19 aprila, 2024
DomaŠportTim Gajser do 30. zmage

Tim Gajser do 30. zmage

Tim Gajser je danes na VN Lombardije, drugi letošnji dirki za svetovno prvenstvo v motokrosu, v razredu MXGP že drugi konec tedna zapored ugnal vso konkurenco in se utrdil tudi v skupnem seštevku. Za našega šampiona je to že 30. zmaga v elitnem razredu, skupno pa v svetovnem prvenstvu 35. (petkrat je bil na najvišji stopnički zmagovalnega odra v razredu MX2).

Zelo dobro je zahtevno progo v Mantovi odpeljal tudi naš drugi predstavnik v svetovnem prvenstvu Jan Pancar. V prvi vožnji razreda MX2 je bil 19., v drugi pa ciljno črto prevozil tik za najboljšo deseterico. Skupno je zasedel 15. mesto.

Motokrosisti se bodo po dveh dirkah na evropskih tleh sedaj preselili v Južno Ameriko. Tretja od skupno dvajsetih načrtovanih dirk sezone za točke svetovnega prvenstva v motokrosu bo v nedeljo, 20. marca 2022, v Villi La Angosturi, kjer bo na sporedu VN Patagonije – Argentine. (AMZS)