petek, 19 aprila, 2024
DomaŠportTimi Zajc skočil do 6. mesta

Timi Zajc skočil do 6. mesta

Timi Zajc je na drugi tekmi svetovnega pokala v Lake Placidu skočil na odlično 6. mesto, uspeh je dopolnil Žiga Jelar na 9. mestu, prvih točk v karieri se veseli Matija Vidic, med trideseterico se je uvrstil tudi Lovro Kos, znova je zmagal Halvor Egner Granerud.

Na tekmi žal ni bilo Anžeta Laniška, ki se mu je nesrečno strgala zadrga tik pred kvalifikacijskim nastopom, ker je v skupnem seštevku uvrščen na tretje mesto, pa časa za menjavo le te do konca serije ni bilo. Se je pa v finalno serijo in tako do prvih točk v karieri na svoji drugi tekmi v svetovnem pokalu prebil Matija Vidic, ki je s 116.5 metri in 108,7 točkami zasedel 28. mesto po prvi seriji. Lovro Kos je bil 12., skočil je 116 metrov in zbral 118,1 točk, še višje sta bila Žiga Jelar, ki je s 122.5 metri in 129,1 točkami zasedal 6. mesto in Timi Zajc tik za njim s 123.5 metri in 127,7 točkami. V težkih razmerah sta žal brez finala ostala Domen Prevc s 108 metri in 102,5 točkami na 35. mestu ter Peter Prevc s 105.5 metri in 92,1 točkami na 46. mestu. Vodil je Norvežan Halvor Egner Granerud s 125 metri in 137,5 točkami pred Stefanom Kraftom, ki je skočil 123.5 metrov in zbral 135,2 točkami, tretji je bil Nemec Andreas Wellinger s 124 metri in 131,1 točkami.

V finalni seriji je Vidic še enkrat skočil dobro, 113.5 metrov in je z 216,7 točkami napredoval na 26. mesto, s katerim je osvojil prvih pet točk v svetovnem pokalu. Kos je po dolgem čakanju in zeleni luči šele v drugem poizkusu žal skočil slabše, 104.5 metrov in je z 214,3 točkami padel na 27. mesto. Odlično je zadnji nastop v Lake Placidu letos opravil Zajc, ki je pristal pri 127 metrih, z 263,3 točkami pa je zasedel 6. mesto. Jelar je v zadnjem trenutku dobil zeleno luč, skočil pa je 124.5 metriv in je z 256,6 točkami prav tako končal v prvi deseterici, na odličnem 9. mestu. Prepričljivo je zmagal Granerud s 134 metri in 287,6 točkami pred Wellingerjem, ki je skočil 130 metrov in je zbral 276,1 točk, tretji je bil Kraft s 130 metri in 275,3 točkami. (SloSki)

(foto: GEPA)