četrtek, 28 marca, 2024
DomaŠportTimi Zajc zmagal v Oberstdorfu, obet za Planico

Timi Zajc zmagal v Oberstdorfu, obet za Planico

Timi Zajc je na letalnici v Oberstdorfu poletel do druge zmage v karieri, Žiga Jelar je bil četrti, med najboljšo petnajsterico tudi Peter Prevc in Anže Lanišek.

Po odlični predstavi slovenskih orlov na prvi tekmi na letalnici v Oberstdorfu, so tudi na drugi blesteli. To velja predvsem za Timija Zajca in Žigo Jelarja, ki sta v finalni seriji potrdila izjemno formo v tem trenutku. Zajc je bil z 211.5 metri po prvi seriji sedmi, v finalu pa je poletel 232 metrov in 407,9 točk je bilo nedosegljivo za vse danes! Drugi je bil na koncu vodilni po prvem poletu z 218.5 metri, Poljak Piotr Zyla, ki je v finalu pristal pri 221 metrih, zbral pa je 401,1 točk, tretji pa včerajšnji zmagovalec, Avstrijec Stefan Kraft z 212 in 222.5 metri ter 399,8 točkami.

Po 11. mestu v prvi seriji, poletel je 208.5 metrov, je v finalu polet tekme prikazal Žiga Jelar z 233.5 metri, skupno 397,5 točk pa ga je popeljalo vse do izjemnega 4. mesta na današnji tekmi. Peter Prevc je z 216 in 204 metri ter 372,7 točkami končal na 12. mestu, Anže Lanišek je poletel 216 in 200 metrov, 366,6 točk pa ga je uvrstilo na 15. mesto.

Domen Prevc je po 220.5 metrih in 6. mestu v prvi seriji v finalu skočil 192 metrov, skupno 360,2 točk pa je bilo dovolj za končno 18. mesto tik pred Lovrom Kosom, ki je z 209.5 in 192.5 metri ter 352,4 točkami zasedel 19. mesto. Žal je tokrat brez finalne serije in točk na 37. mestu s 180 metri ostal Cene Prevc.

Karavana svetovnega pokala se zdaj podaja na finalno postajo letošnje sezone – v Planico! (SloSki)