četrtek, 28 marca, 2024
DomaŠportV vetrovnih Zakopanah Lanišek četrti

V vetrovnih Zakopanah Lanišek četrti

Posamična tekma svetovnega pokala v Zakopanah je minila v znamenju vetrovne loterije, a žiriji je uspelo tekmovanje spraviti pod streho, Anže Lanišek pa je po odličnem finalnem skoku končal na 4. mestu. Točke so osvojili še trije slovenski skakalci.

Zakopane so tudi na posamični tekmi prinesle vetrovno loterijo, a glede na dogajanje čez dan, je bila pravzaprav še sreča, da se je tekma sploh izpeljala. Prvič smo v prvi seriji v tej sezoni imeli sedem skakalcev. Žal je le dobri dve točki do točk na debitantski tekmi zmanjkalo Roku Masletu, ki je skočil 115 metrov, zbral pa je 107,6 točk na končnem 31. mestu. Brez finala je ostal tudi Timi Zajc, ki je v slabih razmerah pristal pri 113.5 metrih in je zasedel 37. mesto. Domen Prevc je skočil 130 metrov, a mu je po doskoku zarobilo smuči in je padel, tako da je s 101,4 točkami končal na 35. mestu. Peter Prevc je s 120.5 metri in 119,5 točkami zasedal 18. mesto po prvem skoku, Žiga Jelar, Lovro Kos in Anže Lanišek pa so se zvrstili na mestih od 8. do 10. Jelar je skočil 133 metrov in zbral 127,6 točk, Kos za 129.5 metrov desetinko manj in Lanišek za 126 metrov 126,2 točk. Prepričljivo je vodil domači as Dawid Kubacki s 137.5 metri in 149,5 točkami pred Avstrijcem Janom Hörlom, ki je skočil 139 metrov in je zbral 140,8 točk, tretje mesto sta si delila Norvežana Marius Lindvik in Halvor Egner Granerud s 128 oz. 129 metri ter 133,7 točkami.

V finalni seriji je Prevc doskočil pri 130.5 metrih in je z 244,0 točkami končal na 17. mestu. Sijajno je nato skočil Lanišek, 136.5 metrov v težkih razmerah, 275,1 točk pa ga je popeljalo vse do izvrstnega četrtega mesta danes. Žal je nato Kos s 128 metri in 255,8 točkami izgubil nekaj malega v finalu in je končal na 13. mestu, tudi Jelarju se finalni skok ni izšel povsem po željah s 120.5 metri in 245,5 točkami je bil na 16. mestu. Na zmagovalnem odru vetrovne loterije so končali Granerud s 141 metri in 287,7 točkami pred Kubackim s 124 metri in 286,6 točkami ter Stefan Kraft s 145.5 metri in 278,5 točkami. (SloSki)

(foto: Lanišek /GEPA)