sreda, 24 aprila, 2024
DomaŠportŽiga Jelar pred SP v Planici drugi

Žiga Jelar pred SP v Planici drugi

V Rašnovu v Romuniji so bili tudi smučarji skakalci. Na zadnji posamični tekmi svetovnega pokala pred svetovnim prvenstvom v Planici pa je Žiga Jelar le za 0,2 točke zaostal za zmagovalcem Andreasom Wellingerjem, od tretjega do šestega mesta so se zvrstili še štirje Nemci. Prve točke v svetovnem pokalu sta osvojila Maksim Bartolj in Rok Masle.

Po prvi seriji, tako kot pri dekletih, vetrovne tekme na srednji skakalnici v Rašnovu je bil Žiga Jelar z 91.5 metri in 112,0 točkami na 6. mestu. Debitant Maksim Bartolj je bil na odličnem 17. mestu s 87.5 metri in 102,2 točkami, Rok Masle je bil na 30. mestu s 85 metri in 95,0 točkami, žal sta izven finala ostala Matija Vidic na 34. mestu in Žak Mogel na 38. mestu, oba sta skočila 83.5 metrov. Vodil je Nemec Markus Eisenbichler s 95.5 metri in 119,2 točkami pred rojakoma Andreasom Wellingerjem, ki je skočil 94 metrov in zbral 116,6 točk, tretji je bil Philipp Raimund s 95 metri in 114,6 točkami.

V finalni seriji je Masle z 91 metri in 204,1 točkami napredoval do rezultata kariere, 25. mesta, odličen je bil tudi mladi Bartolj z 90.5 metri in 208,4 točkami, ki je prve točke osvojil z 20. mestom. Super je še enkrat skočil Jelar, 98.5 metrov in je z drugo daljavo dneva ter z 240,2 točkami napredoval do sijajnega drugega mesta. Le 2 desetinki več je na koncu z 99 metri zbral Wellinger za drugo zmago v sezoni, tretji je bil Karl Geiger z 237,9 točkami, sicer sedmi po prvi seriji. Sledili so Eisenbichler, Raimund in še en Nemec, Constantin Schmid na šestem mestu. (SloSki)

(foto: SLOSKI, GEPA)