četrtek, 25 aprila, 2024
DomaLokalnoLukanova, Finkova, Ovniček - odlični atleti

Lukanova, Finkova, Ovniček – odlični atleti

Dolenjska ima kar nekaj odličnih mladih atletov. Ima dve mladi in odlični tekačici, ki sta trenutno na dolgih progah najboljši pri nas. Klara Lukan, Šentjernejčanka, ki zastopa barve celjskega Kladivarja, je svojo uspešnost potrdila tudi z evropskimi naslovi v mlajši konkurenci in vse hitreje lovi tudi starejše tekmice po svetu. Druga uspešna tekačica, ki blesti v zadnji sezoni je Novomeščanka Anja Fink. Obe atletinji sta ta konec tedna nastopili na atletskem državnem prvenstvu v Kranju. V teku na 5.000 metrov je slavila Lukanova, drugo mesto je osvojila Finkova.

Klara je nastopila tudi v teku na 3.000 metrov in osvojila naslov državne prvakinje s časom 9:00,08 s. Klara je popravila osebni rekord in hkrati državni rekord za mlajše članice!

Na prvenstvu je odlično nastopil tudi Tilen Ovniček, Novomeščan v dresu AK Velenje, ki je bil v sprintu drugi, s časom 10:52s.

(foto: FB, AZS)