petek, 26 aprila, 2024
DomaŠportFOTO: V Berlinu Mitja Krevs z osebnim rekordom 16., Primož Kobe 23.

Dolenjska tekača Mitja Krevs in Primož Kobe sta danes v Berlinu nastopila v teku na 10km (5. Berlin invitational). Mitja je odtekel osebni rekord 29:32 (16. mesto), medtem ko je Primož osvojil 23. mesto s časom 29:49.

‘Tokrat sem imel res priložnost za dobro tekmo. Na štartu je bila res dobra konkurenca in sem bil v večjem delu teka s skupino. Počutje pred štartom ni bilo najboljše, saj imam v zadnjem obdobju nekaj težav z dihanjem, kar se toliko bolj pozna pri visoki intenzivnosti. Kljub temu, da sem z rezultatom zelo zadovoljen, saj sem osebni rekord izboljšal za skoraj 30s, lahko rečem, da pogoji na progi niso bili enostavni, saj je bilo precej vetrovno, hkrati je bilo tudi precej 180° obratov kjer se izgubi kar nekaj sekund. Pred menoj je zadnji del priprav na maraton, ki ga načrtujem aprila v Rotterdamu,’ je sporočil Mitja Krevs.