petek, 19 aprila, 2024
DomaŠportKK Krka korak k finalu

KK Krka korak k finalu

S košarkarskima tekmama v Novem mestu in Ljubljani sta se v Ligi Nova KBM pričeli polfinalni seriji. Krka in Cedevita Olimpija veljata za favorita obeh serij in v prvih tekmah sta ta sloves tudi upravičila, a sta obe ekipi za to potrebovali odličen drug polčas.

Krka je naredila prvi korak k finalu lige Nova KBM. Na domačem parketu je premagala Rogaško z 91:70 in v seriji na dve zmagi povedla z 1:0. Druga tekma bo v ponedeljek v Rogaški Slatini, morebitna tretja pa je predvidena za 19. maj znova v Novem mestu.

KRKA (2) : ROGAŠKA (3) 91:70 (20:15, 20:26, 24:11, 27:18)
Krka: Stergar 2, Stipčević 18, Vrabac 11, Barič 13, Kosi 9, Škifić 12, Lapornik 20, Vučetić 6.
Rogaška: Vujačić 10, Nichols 17, Igrutinović 8, Zupan 11, Gabrovšek 11, Šantelj 6, Blackshear 7.

Sedemkratni državni prvaki iz Novega mesta – zadnji naslov so slavili 2014 – so odločilno razliko za mirno končnico naredili na začetku drugega polčasa. Najprej jim je uspel delni izid 9:0, do 27. minute pa so gostom prepustili le pet točk (58:46).

Rogaška, ki je nastopila le s sedmimi igralci, se je v zadnjem delu sicer približala na šest točk zaostanka, a Krka je z nekaj zaporednimi uspešnimi napadi hitro rešila vprašanje zmagovalca. Trojki Nejca Bariča in Roka Stipčevića za 83:66 sta v 37. minuti dokončno prevesili tehtnico na stran domačih. Krka je tretjo četrtino dobila s 24:11, drugi polčas pa 51:29.

Novomeščani so imeli spet odličen strelski večer. Potem ko so v torek v četrtfinalu pokala Spar proti GGD Šenčurju zadeli devetnajst trojk, so jih tokrat šestnajst iz 32 poskusov. Znova je prednjačil Rok Stipčević s šestimi trojkami (18 točk, met za tri točke 6:9, 8 podaj, indeks 24), štiri pa je dodal Luka Lapornik (4:9, 20 točk). Pri Rogaški je David Nichols dosegel 17 točk (met 6:14, 6 izgubljenih žog). (KZS)