sobota, 27 aprila, 2024
DomaŠportSP KOŠARKA: Kanada premagala Slovenijo, v četrtek z Litvo

SP KOŠARKA: Kanada premagala Slovenijo, v četrtek z Litvo

Slovenski košarkarji so proti Kanadi igrali eno najpomembnejših tekem, saj so lovili uvrstitev za polfinale svetovnega prvenstva, s tem pa boj za medalje. A Kanada je bila uspešnejša in tekmo dobilo 100:89. Prvi polčas se je končal z izenačim izidom 50:50. V tretji četrtini pa je Kanada zaigrala precej bolje in povedla. Slovenija se bo podala v boj za peto mesto. Prvi tekmec bo že v četrtek ob 14.30 uri reprezentanca Litve. V polfinalu se bodo pomerili ZDA proti Nemčiji in Srbija proti Kanadi.

Sicer so priprave na najpomembnejšo tekmo na prvenstvu potekale v zelo sproščenem, a hkrati izjemno delovnem vzdušju. Varovanci selektorja Aleksandra Sekulića se zavedajo pomembnosti tekme. Po dvobojih z Avstralijo in Nemčijo, ko so prikazali dva povsem različna obraza, pa so še enkrat več prišli do spoznanja, kakšna igra jim lahko prinese ugoden izid. Recept je kolektivna, bojevita in predvsem zbrana predstava od prve do zadnje minute. (KZS)