četrtek, 28 marca, 2024
DomaŠportROKOMET: Slovenci slabo in brez svetovnega prvenstva

ROKOMET: Slovenci slabo in brez svetovnega prvenstva

Slovenska moška rokometna reprezentanca se je v odločilni tekmi za uvrstitev na svetovno prvenstvo, ki ga bosta prihodnje leto gostili Švedska in Poljska, pomerila s Srbijo. Slovenci, ki so pred dnevi v Celju izgubili s Srbi za tri gole, so tudi v Kragujevcu prikazali slabo igro in izgubili s 23:20. Morebitna udeležba Slovenije na svetovno prvenstvo bo lahko samo t.i. povabilo organizatorjev.

Prvi polčas so dobili Srbi z 10:8. Izkoristek Slovencev v napadu je bil le 36 odstoten. V nadaljevanju, v 37. minuti, so Slovenci le izenačili na 11:11. Minuto kasneje pa so naši rokometaši po dolgem času povedli na 12:11. A v nadaljevanju je bila slovenska igra slaba. Bilo je veliko napak, sploh v napadu, saj naši rokometaši niso našli pravih rešitev. Vsekakor smo pogrešali hitrejšo igro Slovencev s t.i. hitrimi protinapadi. Vse do zadnjih 10 minut je bil izid izenačen. V zadnjih sedmih minutah so Slovenci spet povedli z 18:17 in potem povedli še za gol več. Ob dveh golih prednosti in zapravljeni žogi in obrambi Ferlina sta makedonska sodnika zaradi prestopa žogo prisodila Srbom. Slovenci so spet prišli na dva gola prednosti, a potem storili napake, tako da so Srbi štiri minute pred koncem izenačili na 20:20. V nadaljevanju so naši spet zapravili še en strel s šestmetrovke oz. je bil še enkrat v vratih dobro postavljen vratar Srbije Dejan Milosavljev. Srbi so ob koncu povedli in zmagali s 23:20.